Kongres AIM 2025 začíná v pondělí v Abú Zabí s 20 000 účastníky

  • Al Zeyoudi: „Pořádání takovýchto významných mezinárodních akcí odráží klíčovou roli SAE jako globálního centra investic a obchodu.“
  • 1,250 řečníků ve více než 400 panelových diskusích

ABU DHABI, SAE, 4. dubna 2025 /PRNewswire/ – Spojené arabské emiráty pořádají 14. ročník kongresu AIM, který se bude konat pod názvem „Mapování budoucnosti globálních investic: Nová vlna globalizovaného investičního prostředí – na cestě k nové vyvážené struktuře světa“. Akce se bude konat 7.-9. dubna v centru ADNEC v Abú Zabí.

Svou účast na kongresu AIM 2025 potvrdili prezidenti zemí, více než 60 ministrů a guvernérů centrálních bank, 30 starostů měst, 1 250 řečníků, 16 zástupců světových finančních trhů a 600 vystavovatelů, což ukazuje význam kongresu jako přední světové investiční platformy a podtrhuje významné postavení SAE na globální investiční mapě. Stejně jako příznivé podnikatelské prostředí, které z této země činí preferovanou destinaci pro mezinárodní investice zaměřené na růst, expanzi a příležitosti. Není třeba zdůrazňovat, že SAE jsou jednou z předních investorských zemí na světě.

Kongres AIM přiláká 20 000 účastníků ze 180 zemí světa, aby se seznámili s nejnovějšími trendy a vývojem v globálním investičním prostředí, řešili současné i budoucí výzvy, upevňovali globální spolupráci a spolupracovali na vývoji inovativních řešení, která podpoří vyváženou a udržitelnou globální ekonomiku.

Jeho Excelence dr. Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, státní ministr zahraničního obchodu SAE a předseda kongresu AIM, prohlásil: „Kongres AIM je přední světovou platformou, která sdružuje osoby s rozhodovacími pravomocemi, vedoucí představitele podniků, investory a vládní úředníky, aby diskutovali o hospodářském vývoji a zkoumali nové příležitosti, které podporují udržitelný hospodářský růst. Kongres také hraje klíčovou roli při podpoře strategických partnerství, která přetvářejí budoucnost obchodu a investic v celosvětovém měřítku v souladu s rychlými změnami ve světové ekonomice.“

Jeho Excelence zdůraznila skutečnost, že svět prochází bezprecedentní ekonomickou transformací, která následně vyžaduje posílení mezinárodní spolupráce a přijetí inovativních strategií k řešení problémů a podpoře udržitelných investic. Vyzval všechny zúčastněné strany, aby se zúčastnily 14. ročníku setkání – kongresu AIM 2025, který představuje jedinečnou příležitost představit slibné projekty a zapojit se do utváření budoucnosti ekonomiky s celosvětově uznávanými odborníky.

Dr. Al Zeyoudi rovněž zdůraznil, že pořádání takovýchto významných mezinárodních akcí potvrzuje klíčovou roli SAE jako globálního centra investic a obchodu. Poznamenal, že trvalý úspěch SAE v zahraničním obchodě je vyvrcholením pružné a proaktivní hospodářské politiky, která podporuje podnikatelské prostředí a dále otevírá globální trh. Kromě toho zdůraznil význam inovací a technologií pro rozvoj investičního ekosystému, čímž potvrdil, že SAE jsou odhodlány rozvíjet konkurenceschopné investiční prostředí založené na nejmodernějších technologiích a udržitelnosti a zároveň upevňovat svou pozici klíčového regionálního a globálního motoru hospodářského růstu.

Historické úspěchy SAE v oblasti zahraničního obchodu

Na Spojené arabské emiráty dosáhly v roce 2024 pozoruhodných milníků v zahraničním obchodě a poprvé ve své historii překonaly celkový objem obchodu 3 biliony AED – což odpovídá přibližně 3 bilionům AED. 817 miliard USD. Tento významný růst odráží úspěch hospodářské politiky SAE při posilování jejich pozice jako globálního obchodního centra.

V rámci snahy o posílení hospodářských vztahů podepsaly SAE dohody o komplexním hospodářském partnerství (CEPA) se zeměmi, jako jsou např. Indie, Indonésie a Turecko. Tyto dohody přispěly k 42,3% nárůstu obchodu s neropnými produkty v roce 2024, což představuje téměř 25 % celkového vývozu SAE, který dosáhl 561,2 miliardy AED.

Tyto úspěchy a obchodní dohody odrážejí strategickou vizi SAE upevnit svou pozici globálního obchodního a investičního centra a potvrzují jejich závazek podporovat odolné a otevřené hospodářské prostředí napojené na mezinárodní trhy.

Panel vedoucích představitelů

Součástí programu kongresu je „Panel vedoucích představitelů o nové globalizaci a jejím dopadu na investiční trendy“ se sejde panel významných světových lídrů, kteří budou diskutovat o dynamické proměně globálního investičního prostředí. Zasedání rovněž upozorní na vzestup rozvíjejících se trhů, jejich vliv na kapitálové toky, technologický pokrok a posuny v dynamice ekonomické moci.

Panel se bude zabývat tím, jak se podnikatelé orientují ve vyvíjejícím se investičním prostředí, od tradičních aktiv po kryptoměny, a jak nově vznikající regulace ovlivňují investiční rozhodnutí. A také výzvy a příležitosti, které tyto proměny přinášejí ve snaze o spravedlivější a propojenější globální ekonomiku.

Panelové diskuse a rozmanité akce

Kongres AIM 2025 nabídne pestrou škálu akcí, včetně fór, panelových diskusí, workshopů, setkání na vysoké úrovni, výstavy, soutěže AIM Investment Awards, soutěže Startup Pitch, mistrovství světa v umělé inteligenci, investičních destinací v jednotlivých zemích, podnikatelského inkubátoru AIM a investičního fondu AIM.

Panelové diskuse a akce spadají do osmi portfolií: Přímé zahraniční investice (FDI), Globální obchod, Startupy a jednorožci, Města budoucnosti, Finance budoucnosti, Globální výroba, Digitální ekonomika a Podnikatelé.

Kongres se bude zabývat různými odvětvími, včetně inteligentního zemědělství, energetiky, infrastruktury, financí a kapitálových trhů, informačních a komunikačních technologií, výroby, lékařské turistiky, biotechnologií, zdravotnických technologií, farmaceutického průmyslu, mezinárodního obchodu, logistiky a dopravy, vodních technologií, cestovního ruchu a vzdělávání.

Setkání u kulatého stolu

Kongres AIM 2025 bude hostit 13 kulatých stolů, včetně ministerského investičního kulatého stolu, ministerského investičního kulatého stolu pro cestovní ruch, kulatého stolu pro burzy, kulatého stolu pro centrální banky, kulatého stolu pro jednorožce, kulatého stolu pro rodinné kanceláře a rozhovorů s komorami.

V souladu s Rokem komunity v SAE bude kulatý stůl „Filantropie jako odkaz“ věnován zkoumání trvalého dopadu charitativních iniciativ. Kromě toho bude kulatý stůl „Globální vedení žen“ věnován roli žen jako vůdčích osobností v oblasti podnikání, inovací, kultury a filantropie. Mezi další klíčové diskuse patří kulatý stůl pro UN-Habitat a kulatý stůl pro starosty a guvernéry měst.

Pořádání globálních fór

Kongres AIM bude hostit 23 akcí, včetně místních, regionálních a globálních fór a konferencí, na kterých se budou projednávat klíčové otázky, výzvy a investiční příležitosti zaměřené na podporu udržitelného globálního hospodářského růstu. Tyto akce se budou konat ve spolupráci s mezinárodními organizacemi, jako je Organizace spojených národů pro obchod a rozvoj (UNCTAD), Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO), Světová zdravotnická organizace (WHO), Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie (IRENA), Organizace spojených národů pro průmyslový rozvoj (UNIDO) a Světová asociace agentur na podporu investic (WAIPA), mimo jiné, což podtrhuje klíčovou roli kongresu při urychlování globálního hospodářského rozvoje a jeho úspěch při poskytování klíčové platformy pro globální investory, podnikatele a osoby s rozhodovací pravomocí, aby mohli zkoumat nové příležitosti a navazovat dlouhodobá partnerství, která podporují hospodářský růst a udržitelný rozvoj.

Seznam globálních fór zahrnuje Global Trade Tech Forum (Světové ekonomické fórum), Indické investiční fórum, Japonské investiční fórum, Čínské investiční fórum, Ruské investiční fórum, Investice do zdravotnictví (UNCTAD), Investice do politik (UNCTAD), konferenci „Světové vlády jako inkubátory tolerance“ (ve spolupráci s Ministerstvem tolerance a soužití SAE), Podnikatelské fórum BRICS (CNI Brazílie), Siemens Forum a Fórum Svět bez hladu (UNIDO).

Seznam zahrnuje také regionální fóra zaměřená na různé regiony světa, včetně Regionálního fóra zaměřeného na africké země, Regionálního fóra zaměřeného na evropské země, Regionálního fóra zaměřeného na země Latinské Ameriky a Karibiku, Regionálního fóra zaměřeného na evropské země, Regionálního fóra zaměřeného na arabské země a Regionálního fóra zaměřeného na arabské země. Severní Amerika.

V rámci fóra Investiční destinace, Ázerbájdžán, Slovinsko, Moskva, Nigérie a Kambodža představí klíčové investiční příležitosti v oblasti technologií, obnovitelných zdrojů energie, průmyslu a cestovního ruchu s cílem přilákat investory a posílit mezinárodní hospodářskou spolupráci.

Souběžně s kongresem AIM se bude konat třetí ročník Světového fóra místní produkce (WLPF) ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Fóra se účastní více než 8 000 odborníků a vládních úředníků ze 180 zemí světa spolu s významnými nadnárodními korporacemi.

Od svého založení v roce 2021 se fórum úspěšně etablovalo jako mnohostranný ekosystém pro místní výrobní odvětví a slouží jako jedinečná globální platforma, která spojuje tvůrce politik, vedoucí představitele soukromého sektoru a klíčové zúčastněné strany. Cílem fóra je posílit spolupráci, vytvářet partnerství, rozvíjet strategie a řídit společné úsilí o udržitelnou a vysoce kvalitní místní výrobu.

Partneři kongresu AIM 2025

Cílem kongresu AIM, který podporuje více než 400 místních, mezinárodních a globálních partnerů, je sjednotit úsilí, posílit spolupráci a zdůraznit úlohu investic při podpoře hospodářského rozvoje, inovací a udržitelnosti klíčových odvětví. Mezi významné partnery patří Saud Bahwan Group (Omán) jako „strategický partner“, Gulf Pharmaceutical Industries (Julphar) jako „vedoucí partner“, Federální úřad pro identitu, občanství, cla a bezpečnost přístavů jako „zlatý partner“, Mezinárodní rozvojová banka jako „zlatý partner“, Marocká agentura pro investice a rozvoj exportu jako „zlatý partner“, Abu Dhabi Ports, Awqaf Abu Dhabi a Ajman Chamber jsou stříbrnými partnery, Ministerstvo kultury a cestovního ruchu – Abú Dhabí jako „partner kulturní destinace“, (ADGM) jako „partner pro financování budoucnosti“, Abu Dhabi Chamber jako „globální obchodní partner“ a UAE Chambers jako „podpůrný partner“.

Na seznamu partnerů je také Úřad pro podporu investic a technologií – Organizace spojených národů pro průmyslový rozvoj (Bahrajn), Siemens SAE a Blízký východ jako „Global Manufacturing Partners“, IFZA, regionální lídr v rámci UAE Smart Cities Council, GSMA, WeGo, UN-Habitat jako „Future Cities Partners“, AI 360 INNOVATION a AI Alliance jako „Digital Economy Partners“ a mediální partneři jako Emirates News Agency (WAM), Abu Dhabi Media Network, NABD Platform a Arabian Business Magazine.

Konference

Zasedání Přímé zahraniční investice (FDI) portfolio bude zahájen panelem lídrů s názvem „Umění diplomacie a přímé zahraniční investice jako katalyzátor globální jednoty“. Toto zasedání se bude zabývat úlohou a dopadem strategických investic na podporu společné prosperity, posílení mezinárodních vztahů a prohloubení kulturního porozumění.

Významná skupina globálních lídrů s odbornými znalostmi v oblasti využívání investic k budování partnerství a podpoře globální stability bude diskutovat o klíčových otázkách, včetně regionální ekonomické integrace a přímých zahraničních investic k posílení přeshraničních investic v oblasti Afrika, budoucnost přímých zahraničních investic a úloha nových technologií v globálních investičních tocích, investiční prostředí v geopolitické éře – nové výzvy a příležitosti a úloha technologií při utváření nových investičních destinací, od startupů po chytrá města.

V rámci Portfolio Future Finance , budou vedoucí představitelé finančního sektoru zkoumat vyvíjející se prostředí finančních služeb na zasedání nazvaném „Finanční průmysl za čtyři roky – prognóza technologických a regulačních změn a probíhající transformace finančních služeb“. Zasedání se bude zabývat nejnovějšími trendy, včetně zavádění umělé inteligence, blockchainu, digitálních plateb a jejich dopadu na finanční instituce. Zdůrazněna bude také rostoucí role Fintech společností při přetváření finančního sektoru a výzvy, kterým čelí tradiční banky při přizpůsobování se těmto změnám.

Track Future of Finance zahrnuje zasedání, jako např: Beyond Digital – Finance in a Decentralized World“, „Mastering AI, Blockchain and Machine Learning Applications in Banking, Payments and Wealth Management“, „Reimagining the Future of Wealth Creation: Blockchain Beyond Cryptocurrencies: „Inovace ve finanční infrastruktuře a správě digitálních aktiv“, „Regulace digitálních měn vs. inovace: „Dá se dosáhnout správné rovnováhy?“ a „Global Insights on Debt Markets“.

Panel lídrů v rámci tzv. Portfolio digitální ekonomiky se bude zabývat strategiemi generování zisků v budoucích virtuálních ekonomikách a zkoumat, jak se virtuální prostory – od digitálních her po digitální aktiva a technologie blockchain – mění v dynamická ekonomická prostředí, přičemž se bude zabývat strategickými a etickými výzvami zpeněžení v těchto světech.

Mezi hlavní zasedání v rámci okruhu Digitální ekonomika patří „Od genomiky a umělé inteligence ke zdravotnictví: Jak digitální technologie mění globální zdravotnictví“, „Budování velkých digitálních transformací: „Budoucnost práce a digitální ekonomiky: Využití generativní a prediktivní umělé inteligence k vytvoření spravedlivých digitálních systémů“, „Budoucnost práce a digitální ekonomiky: Překlenutí propasti v konektivitě – rozšíření digitálního přístupu a položení základů pro globální technologickou inkluzi“. Kromě toho se diskuse budou zabývat investičními strategiemi založenými na technologiích a rozšiřováním digitálních ekonomik.

Kongres věnoval zasedání malým a středním podnikům (MSP) v rámci tzv. Podnikatelské portfolio , včetně zasedání „Leadership Strategy for SME Growth – Achieving Success at Scale“, zasedání „Building a Scalable Global Business Model for SMEs: Mastering Technology-Driven Growth“, zasedání „Empowering Women Entrepreneurs: „Uvolnění financování pro zemědělský sektor za účelem hospodářské transformace a využití příležitostí islámského financování“, „Úloha malých a středních podniků při vytváření továren budoucnosti v éře průmyslu 5.0“ a „Budování společenské důvěry v digitální ekonomice prostřednictvím technologie blockchain“.

Na stránkách . Portfolio Startupy a jednorožci zahájí panel lídrů s názvem „Perspektiva 2025: „Strategie financování startupů a plány odchodu“. Toto zasedání se bude zabývat rozmanitostí možností financování, včetně inkubátorových programů, vládních pobídek, samofinancování, rizikového kapitálu, crowdfundingu a dluhového financování – a bude diskutovat o výhodách a rizicích každé z nich.

Diskutovat se bude také o strategiích financování startupů a plánech odchodu a o přístupech, které v této oblasti uplatňují startupy a investoři. Zkoumá, jak může dobře připravená strategie odchodu – ať už prostřednictvím fúzí a akvizic, primární veřejné nabídky akcií (IPO) nebo strategických partnerství – maximalizovat výnosy pro investory a zakladatele.

Mezi klíčové sekce v rámci bloku Startupy a jednorožci patří „European Unicorn Sessions: „Obnovení vzestupné trajektorie investičních hodnot“, „Růstové strategie pro začínající podniky v oblasti zemědělských technologií“, „Duševní zdraví podnikatelů: „Prosperující ekosystém startupů v regionu MENA“.

Účastníci se také budou zabývat klíčovou rolí vedení pro úspěch startupů a identifikují klíčové vlastnosti úspěšných lídrů startupů, spolu s diskusemi o technologickém pokroku a nejnovějším vývoji v ekosystému startupů.

Na Portfolio měst budoucnosti se zaměří na roli investic do technologií při rozvoji inteligentních měst. Na panelu lídrů s názvem „Příští horizont – budování inteligentních měst prostřednictvím strategií investic do technologií“ se sejdou odborníci z různých odvětví, aby diskutovali o tom, jak pokročilé technologie, jako je internet věcí (IoT), umělá inteligence (AI) a inteligentní infrastruktura, utvářejí města budoucnosti. Tedy o strategiích potřebných k tomu, aby se stala udržitelnějšími a inkluzivnějšími. Mezi klíčová témata v rámci okruhu Města budoucnosti patří „Architekt budoucnosti: Budoucí architekt: „Reimagining Cities for the Next Generations“, „The Real Estate Revolution and the Role of PropTech in Urban Housing“, „Digital Twins: „Systémy mobility 2030“: „Přetváření městského plánování prostřednictvím virtuálních světů“ a „Systémy mobility 2030“.

Panelové diskuse povedou vedoucí představitelé investiční komunity a odborníci, kteří se budou zabývat hlavními portfolii kongresu AIM, včetně přímých zahraničních investic (FDI), globálního obchodu, startupů a jednorožců, měst budoucnosti, budoucnosti financí, globální výroby, digitální ekonomiky a podnikatelů.

KONTAKT: Shereen Al Musallami 971 52 699 8032 shereen.almusallami@aimcongress.com

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2653336/AIM_Congress_Logo.jpg

Cision Zobrazit původní obsah:https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/aim-congress-2025-kicks-off-in-abu-dhabi-on-monday-with-20-000-participants-302420654.html

rt

Doporučený obrázek: Obrázek: Unplash @ traxer

Zřeknutí se odpovědnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jméno Cena
Bitcoin(BTC)
€72,266.76
Ethereum(ETH)
€1,482.14
Tether(USDT)
€0.91
XRP(XRP)
€1.82
BNB(BNB)
€508.06
USDC(USDC)
€0.91
Solana(SOL)
€98.71
Dogecoin(DOGE)
€0.139291
TRON(TRX)
€0.213097
Cardano(ADA)
€0.54

Binance je přední kryptoměnová burza s širokou nabídkou funkcí, nízkými poplatky a vysokou likviditou. Ideální pro pokročilé obchodníky, ale náročnější na orientaci pro začátečníky.

Anycoin je největší česká kryptoměnová směnárna, která vyniká širokou nabídkou altcoinů, nízkými poplatky a snadno použitelným rozhraním v češtině. Nabízí podporu Lightning Network, možnost limitních příkazů a pravidelných nákupů (DCA). V recenzi se dozvíte, proč je ideální volbou pro začínající i pokročilé investory.
Bybit je populární kryptoměnová burza známá pro nízké poplatky, širokou nabídku kryptoměn a moderní uživatelské prostředí. Vyniká transparentností rezerv a pokročilým zabezpečením, což z ní dělá atraktivní volbu pro obchodníky všech úrovní.
Bit.plus je česká kryptoměnová směnárna nabízející snadný nákup a prodej bitcoinu, etherea a zlata s možností platby online i v hotovosti. Díky intuitivní platformě, přívětivému českému rozhraní a různorodým možnostem transakcí, včetně bitcoinmatů a trafik GECO, cílí na začátečníky i pokročilejší investory.